Традиционално дружење логораша “Дринa 26”
Братунац-Полом, 07.06.2026 године.
Традиционално дружење најактивнијих чланова удружења и драгих гости који су у предходном периоду, односно од прошлогодишњег окупљања до данас, на одређен начин задужили удружење својим учешћем у активностима или подршци раду удружења, наставило се и ове године на локацији Полом, 15-ак километара од Братунца. Ова приватна локација драгих пријатеља удружења, породице Јовановић, постало је мјесто годишњег окупљања и дружења.

Ове године у организацији су учествовали и чланови Удружења несталих лица Братунац -Сребреница, које иначе дијели канцеларијски простор са нашим удружењем, на челу са предсдједником Ристом Гогићем. Ради се о члановима који су подржали својим доласком и учешћем манифестацију “Дефиле поводом 9.јануара Дана Републике Српске” и обиљежавање годишњице затварања логора “Силос” у Тарчину 27. јануара те долазак и активним учешћем поводом обиљежавања “Страдања Срба Средњег Подриња и Бирча”
Ова манифестација се одржава од 2016 године, а започела је тада на иницијативу Винка Лала, Милке Ковачић и Илије Ивановића.
Сваке године позову се гости који су на одређен начин задужили удружење својом помоћи и подршком, а и ове године са члановима су били предсједник и генерални секретар Савеза логораша Републике Српске Анђелко Носовић и Соња Шибаревић, гости из Власенице предсједник Борачке организације Миле Симанић и предсједница Организације породица погинулих ... Нада Нинић, члан Одбора за обиљежавање “Силоса” Момо Варагић...
Цијели пројекат замишљен је као један вид социјализације, рехабилитације и психотерапије за све учеснике, дан одмора, опуштања и сусдрета са драгим људима. Анализирају се неке урађене активности, планирају нове, али прије свега дан је посвећен добром дружењу и веселој атмосфери.
Комплетан доживљај употпуњен је са изврсним котлићем, који маестрално припрема наш сапатник Славко Пајић.
Сви присутни су имали прилику да уживају у вожњи чамцем по Зворничком језеру уз звуке хармонике и добру пјесму, за коју је сваке године задужен наш драги пријатељ и брат сапатник Јанко Самоуковић.
Напомињемо да је ово самофинансирајући пројекат подржан личним учешћем чланова и позивамо све своје чланове да се активније укључе у активности удружења као и да се пријаве за наредно дружење како би се лакше организовало.
